ACASA » ALTE EVENIMENTE » Festivalul National de Film Romanesc editia 2011

In perioada 12 iulie – 17 iulie la cinema CityPlex din Tomis Mall se desfasoara Festivalul National de Film Romanesc. Aici poti vedea programul pentru urmatoarele 3 zile de festival:

Vineri, 15 iulie

10.00 – 11.00 la Cityplex (în incinta Tomis Mall), filmul “Drumul păsărilor”, regia Klara Trencsenyi, Vlad Naumescu (56 min.)

11.10 – 12.30 la Cityplex (în incinta Tomis Mall), filmul “Kapitalism, reţeta noastră secretă”, regia Alexandru Solomon (78 min.)

12.40 la Cityplex (în incinta Tomis Mall), filmul “Negustorul de amintiri”, regia Ioan Cărmăzan, “Cavalerul adormit”, regia Floruţ Gruia

16.00 – 17.30 la Cityplex (în incinta Tomis Mall), filmul “Umilinţă”, regia Cătălin Apostol (87 min.)

17.40 – 19.10 la Cityplex (în incinta Tomis Mall), filmul “Principii de viaţă”, regia Constantin Popescu (90 min.)

19.30 – 21.00 la Cityplex (în incinta Tomis Mall), filmul “Poker”, regia Sergiu Nicolaescu (90 min.)

21.15 – 23.25 la Cityplex (în incinta Tomis Mall), filmul “Eva”, regia Adrian Popovici (130 min.)

22.00 la Scena Cazino Mamaia (“La fântâni”) – “Medalion comemorativ Marga Barbu”, urmat de proiecţia filmului “Misterele Bucureştilor”, în regia lui Doru Năstase.

Sâmbătă, 16 iulie

10.00 – 13.00 la Cityplex (în incinta Tomis Mall) – Filme studenţeşti (180 min.)

14.00 – 16.00 la Cityplex (în incinta Tomis Mall), filmul “Reîntoarcerea (Caii înaripaţi)”, regia Judit Elek (Secţiunea lung-metraj)

18.30 – 21.10 la Cityplex (în incinta Tomis Mall), filmul “Caravana cinematografică”, regia Titus Muntean (100 min.)

 21.30 – 23.00 la Cityplex (în incinta Tomis Mall), filmul “Ursul”, regia Dan Chişu (83 min.)

 22.00 la Scena Cazino Mamaia (“La fântâni”) – “Medalion comemorativ Ştefan Iordache” urmat de proiecţia filmului “Cel mai iubit dintre pământeni”, în regia lui Şerban Marinescu.

Duminică, 17 iulie

22.00 – la Scena Cazino Mamaia (“La fântâni”) – “Medalion comemorativ Lucia Mureşan”, urmat de proiecţia filmului “Buletin de Bucureşti”, în regia lui Virgil Calotescu.

Premiile Festivalului Naţional de Film Românesc vor fi decernate duminică, 17 iulie, la ora 19.00, în cadrul unei festivităţi ce se va desfăşura la Pavilionul Expoziţional Constanţa.

TE-AR PUTEA INTERESA:

Evenimente Constanta

Login

Lost your password?